این صفحه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید: 

جلوگیری از پیری پوست


بهترین راه های جلوگیری از پیری پوست

تصور اکثر مردم از پیری پوست بالا رفتن سن و رسیدن به مرحله پیری است. اما علاوه بر این امر اجتناب ناپذیر پیری پوست در سنین جوان تر هم ممکن است افراد را درگیر کند. این پیری پوست ناشی از عادات غلط زندگی ماست که با رعایت چند نکته در طول زندگی میتوان روند آن را کند کرد و به وجود آمدن چین و چروک را به تعویق انداخت. در ذیل چند نمونه از نکات مهم این مسئله را بازگو خواهیم کرد:

 

 

 

عواملی که باعث پیری پوست میشوند

1- حمام آفتاب و سولاریوم

تابش بیش از حد نور آفتاب به پوست علاوه بر مشکلات خطرناکی مانند سوختگی و سرطان باعث تسریع روند پیری پوست بر اثر خشک شدن و آسیب دیدن آن می شود. نور خورشید همچنین سلول های کلاژن ساز پوست را از بین برده و انعطاف پذیری و لطافت را از پوست میگیرد.بنابراین برای جلوگیری از پیری پوست و این اتفاق ناخوشایند همواره از کرم ضد آفتاب مخصوص پوست خود استفاده نمائید.

 

2- استرس

اگر به ظاهر افرادی که دارای استرس زیاد هستند نگاه کنید مشاهده خواهید کرد که پوستی کدر و پیرتر از حد معمول سنی خود دارند. استرس علاوه بر تاثیرات منفی بر روی اعضای داخلی بدن باعث می شود در هنگام عوامل استرس زا اخم کنید، چشم های خود را جمع کنید و یا ابرو ها را به بالا بیاندازید که تمامی این عادات بد در طولانی مدت موجب آسیب به لایه های داخلی پوست می شود.
پس حتما راه حل مناسبی برای کنترل استرس خود مانند ورزش ، مدیتیشن و ... بیابید و به دنبال درمان آن باشید.

 

3- کم آبی

نوشیدن آب کافی در طول شبانه روز باعث کند شدن روند پیری پوست و معکوس نمودن آن می شود. وجود آب کافی در پوست آن را لطیف و با طراوت نگه میدارد. حداقل 8 لیوان آب در طی روز برای سلامت بدن مورد نیاز است.

 

4- تغذیه

مصرف برخی از مواد غذایی نا مناسب مانند نمک، فست فودها ، شیرینی جات و قهوه در طولانی مدت باعث آسیب پوستی و در نتیجه پیری زودرس پوست می گردد و در مقابل مصرف غذاهای سالم، سبزیجات و میوه جات و فیبر کافی روند پیری جسم را کند میکند.مقاله تخصصی : تغذیه مناسب برای داشتن بهترین و سالم ترین پوست را اینجا بخوانید. 

 

5- لوازم آرایشی

استفاده بی رویه از مواد آرایشی و محصولات پوست نامرغوب اکسیژن و چربی طبیعی و مورد نیاز پوست را از بین میبرد و پوست را کدر و خسته نشان میدهد. بنابراین حتما از لوازم آرایشی سبک و استاندارد متناسب با پوست خود استفاده کنید و هرگز اجازه ندهید این محصولات برای مدت طولانی بر روی پوست شما باقی بمانند.برای نمونه کرم سفید کننده استاندار تالگو را بهمراه اطلاعات تخصصی آن اینجا بخوانید و به مواد اولیه سازنده آن توجه کنید.