آموزش ماساژ

اشتراک :

اطلاعات کامل در مورد آموزش ماساژ حرفه ای

امروزه می توان بیشتر از 80 نوع ماساژ را روی بدن انجام داد و به شکلی به آن ماساژ درمانی نیز گفته می شود. دوره آموزش ماساژ حرفه ای برای انجام صحیح آن بسیار مهم و ضروری است. می توان انواع ماساژ راکه شکل درمانی به خود گرفته به 5 تکنیک اصلی طبقه بندی نمود. در ادامه به هر یک از این موارد اشاره خواهیم کرد.

 

آموزش ماساژ

انواع آموزش ماساژ حرفه ای

 1. ماساژ سنتی اروپایی: ماساژ سنتی اروپایی شامل روش هایی است که فیزیولوژی و درمان طب غربی که شامل 5 تکنیک دست ورزی را شامل می شود.
 2. ماساژ معاصر غربیماساژ معاصر غربی بر روش های مدرن آناتومیک که شامل تکنیک های دست ورزی، ماساژ عصبی، ورزشی است.
 3. ماساژ شرقی: آموزش ماساژ حرفه ای شرقی با توجه به اصول طب سنتی چینی بنا نهاده شده است و سبب احیای انرژی های موثر بدنی می گردد.
 4. ماساژ در روش های اصلاح حرکت و ساختار: ماساژ اصلاحی حرکت بر تکنیک های ساختار و حرکت بدن تکیه دارد. این نوع از روش با استفاده از وزن و دست ورزی روی بافت نرم و اصلاح نمودن حرکت های اشتباه حرکتی صورت می گیرد.
 5. متدهای ایجاد انرژی پایه: آموزش ماساژ حرفه ای انرژی پایه ، سبب اثرگذاری زیاد بر روی حوزه انرژی درون و اطراف بدن می گردد، این کار با فشار و دست ورزی روی جسم صورت می گیرد.

دوره های آموزش ماساژ حرفه ای

دوره های آموزشی، حضوری و به صورت دوره آموزش ماساژ حرفه ای  با مدرک بین المللی به صورت عملی و تئوری توسط مربیان حرفه ای با مدرک مربی ماساژ و به صورت خصوصی و نیمه خصوصی در مرکز اسپا و زیبایی تالگو نور برگزار می شود. دوره آموزش ماساژ حرفه ای بدون توجه به رشته و مدرک تحصیلی برای همه افرادی که جویای کار وحرفه ای شدن با درآمد خوب هستند آزاد می باشد و در پایان آموزش به هنر جویان عزیز دیپلم بین المللی ماساژ داده می شود.

 1.  ماساژ تایلندی
 2.  ماساژ سوئدی
 3.  ماساژ شیاتسو
 4.  ماساژ آروما با شمع و روغن های ارگانیک
 5.  ماساژ سنگ داغ
 6.  ماساژ رفلکسولوژی پا
 7.  ماساژ زیبایی صورت و گردن
 8.  کلاس های آموزش ماساژ حرفه ای لاغری و کاهش سایز

 

آموزش ماساژ

 

تاثیر دوره آموزش ماساژ درمانی

با استفاده از آموزش ماساژ درمانی می توان اثرات مثبت زیادی را در افراد دید از جمله بهبود متابولیسم بدن، گردش خون بهتر، کاهش درد های عضلانی، کاهش استرس، بهبود ایمنی افراد، افزایش عملکرد بهتر تنفسی، کاهش انسداد های عروقی و... که تمامی این موارد با کمک ماساژ درمانی افراد آموزش دیده در این زمینه می تواند ایجاد شود. دوره آموزش ماساژ درمانی شامل یادگیری نقاط حساس بدن و اثرگذاری ماساژ درمانی با کمک حس های لامسه ای و دست ورزی بر روی آن نقاط است که امروزه افراد زیادی به این حرفه جهت امرار معاش روی می آورند.

نکته مهم در دوره آموزش ماساژ درمانی با مدرک بین المللی: اما بخش مهم در تمامی این موارد، آموزش ماساژ با مدرک بین المللی است که به وسیله اهالی فن و متخصص در این زمینه انجام می شود. اثر گذاری این بخش ها بدون داشتن مهارت و آموزش های قبلی امکان پذیر نیست و افرادی که تحت مداوا با استفاده از ماساژ درمانی صورت می گیرند باید متخصصان این بخش مراجعه نمایند که آموزش های حرفه ای و خوبی در این زمینه گرفته اند.

فواید ماساژ درمانی و اثرات درمانی آن

     1. تاثیر ماساژ  بر سيستم گردش خون:  ماساژ باعث برگشت خون از اندامها و عضلات به قلب مي شود لذا جهت کمک به برگشت خون باید جهت حرکت آموزش ماساژ  درمانی از اندامها بطرف قلب باشد به این صورت که در هنگام ماساژ بر روي مويرگها و عروق  خوني فشار وارد مي آید و این فشار کمک به برگشت خون از عضلات به سمت قلب مي کند و در نتيجه از تجمع مواد زائد در خون و لنف جلوگيري می کند .از طرف ديگر در اثر فشاري که بر روي بافتها وارد مي شود مويرگها به شکل رفلکسی اتساع پيدا مي کنند و مقدار خون مبادله شده بين بافتها افزايش  می یابد .

    2. تاثیر ماساژ برای رفع خستگی: وجود استرس های ناشی از زندگی و کارهای روزانه ، باعث خستگی و سفت شدن عضلات می ‌شود به همین دلیل انجام ماساژ درمانی برای رفع خستگی در مکانی آرام بسیار لذت بخش است و باعث کاهش درد در بدن  می شود و تاثیر بسیار مهمی از نظر روانی بر روی فرد می گذارد

آموزش ماساژ

آموزش ماساژ درمانی سر

بدلیل وجود اعصاب در این منطقه و با توجه به اینکه این نقطه آغازگر تنش و استرس است می توانید با  لمس و ماساژ سر و جمجمه  تمام تنش ها و مشکلات ناشی از استرس ها را از بین ببرید. در ماساژ درمانی سر ماساژور با حرکات دورانی تمام قسمت های جمجمه و گردن را ماساژ داده و فشارهای مفید و لازم را بر آنها اعمال می کند لازم به ذکر است که  اموزش ماساژ درمانی سر به عنوان نوعی خود درمانی هم محسوب می شود و  همه افراد به راحتی می توانند این ماساژ را برای خود در هر زمان و مکانی انجام دهندهمچنین باعث تنظیم  جریان خون ،  افزایش تمرکز ، رفع خستگی و احساس سبکی و باز گرداندن عملکرد  طبیعی بدن و رفع مشکلات گردن و ستون مهره ها می شود.

 

آموزش ماساژ سنگ داغ
 1396/03/21 - 13:31 1117

آموزش ماساژ با روغن
 1396/03/21 - 13:26 1916

ماساژ روغن از پر طرفدارترین و لوکس ترین ماساژ های موجود در دنیا می باشد و به جای استفاده از روغن معمولی از شمع های ارگانیک که خوشبو کننده می باشد استفاده می شود

آموزش ماساژ سوئدی
 1396/03/21 - 13:21 1456

آموزش ماساژ شیاتسو
 1395/12/21 - 14:46 1503

آموزش ماساژ صورت | 5 فایده ماساژ صورت
 1395/12/21 - 14:35 1417

5 نکته مهم در زیبایی و جلوگیری از چروک صورت بهمراه دورهای تخصصی ماساژ صورت حرفه ای با مدرک بین المللی تالگو

آموزش ماساژ لاغری با کاهش سایز | نکات کلیدی در مورد چربی
 1395/12/21 - 14:33 2092

بهترین تکنیک های ماساژ لاغری و درمانی برای لاغری بهمراه آشنایی با انواع چربی و بافت های بدن برای تناسب اندام در تالگو نور

ماساژور چشم تالگو | بهترین ماساژور مخصوص چشم با قیمت ویژه
 1395/09/30 - 16:19 2031

از فواید این ماساژور به موارد زیر می توانیم اشاره کنیم: 1. برطرف نمودن همه مشکلات چشمی 2. ریلکس کردن چشمها.3. رفع سیاهی وتیرگی دور چشم.4. از بین بردن پف زیر چشم 5. رفع چروک های اطراف چشم ها و قوام نداشتن و شل بودن پوست دور چشم.