نکات ضروری در مراقبت پوست صورت

 30 آذر 1395   16:19
 0
 3575
اشتراک :

چرا مراقبت پوست صورت؟

با توجه به اینکه پوست صورت به عنوان یکی از مهمترین قسمت‎های بدن که در معرض نورخورشید، گرما، سرما، آلودگی، خشکی و ... قرار دارد و از سوی دیگر زیبایی پوست صورت نقش و تأثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد، مراقبت پوست صورت امری ضروری به نظر می رسد.

نکات ضروری در مراقبت پوست صورت: مراقبت پوست صورت فرایند حفظ سلامت و شادابی پوست‎ می‌باشد که نیازمند رعایت برخی نکات از جمله تغذیه سالم و مناسب، انجام حرکات ورزشی، استفاده از کرم های ضدآفتاب و داشتن دستگاه گوارش سالم ...‎ است.

تالگو

نکات ضروری در مراقبت پوست صورت

مراقبت پوست برای حفظ سلامت آن نیازمند رعایت برخی نکات‎ می‌باشد. از جمله:
- اولین نکته‎ای که هر فرد برای مراقبت پوست صورت باید مد نظر قرار دهد، داشتن عادات غذایی و تغذیه مناسب‎ می‌باشد. از آنجا که هر فرد برای شادابی پوست نیازمند ویتامین C ، E ،B12 ، امگا 3 و ... می باشد، استفاده از مواد غذایی حاوی این عناصر، امری ضروری است. استفاده از غلات و نان سبوسدار، بادام، سیب، تخم پرندگان و روغن ماهی، میوه، سبزیجات و نوشیدن 8 لیوان آب در طی در روز کمک شایانی به حفظ سلامت پوست‎ می‌کند.

- نکته بعدی در مراقبت پوست صورت، خودداری از خوردن برخی از غذاها می‌باشد. از جمله:

غذاهای چرب اگر چه برای کسانی که پوست خشک دارند توصیه‎ می‌شود اما زیاده روی در آن موجب ایجاد جوش در پوست صورت‎ می‌شود.

مواد قندی باعث ایجاد چین و چروک پوست صورت و پیری زودرس‎ می‌شوند.

تنقلات موجود در بازار به دلیل ترکیبات شیمیایی و افزودنی‎ها، سموم زیادی را وارد بدن‎ می‌کنند که گاهی کبد دچار اختلال‎ می‌شود و مشکل کبدی نیز بصورت بیماری پوستی ظاهر‎ می‌شود. به جای تنقلات، می توان از مغزها استفاده کرد.

- خواب تأثیر عمیقی در شادابی و سلامت پوست صورت دارد. خواب عمیق، راحت و بدون استرس موجب رفع خستگی پوست‎ می‌شود. میزان خواب برای بزرگسالان بین 6-8 ساعت و برای کودکان بین 8 تا 10 ساعت‎ می‌باشد.
- کارکرد صحیح دستگاه گوارش نقش مؤثری در فرآیند مراقبت پوست دارد. بدین منظور، اطلاع از کارکرد صحیح دستگاه گوارش امری ضروری است. پزشکان و متخصصان پوست استفاده روزانه از مواد حاوی فیبر همچون میوه‎ها و سبزیجات و نوشیدن آب کافی را برای حفظ شادابی و سلامت پوست توصیه می کنند.
- یکی دیگر از نکات در مراقب پوست صورت استفاده از کرم‎های ضدآفتاب قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‎باشد.
- همانطور که‎ می‌دانید ورزش موجب افزایش گردش خون در تمامی نقاط بدن و بالاخص پوست‎ می‌شود که افزایش گردش خون در پوست صورت موجب افزایش شادابی پوست می شود.
- پاکیزه نگه‎داشتن و حفظ رطوبت پوست بالاخص در مناطق خشک از نکات ضروری در فرآیند مراقب پوست به شمار‎ می‌رود. هر فرد‎ باید بطور عادی یک یا دو مرتبه در طی روز در جهت مرطوب ساختن پوست صورت اقدام کند.
- علائمی که روی پوست ظاهر‎ می‌شود بیانگر چگونگی کارکرد اعضای داخلی بدن‎ می‌باشد. لیزر مو مثلاً زرد شدن پوست بیانگر بیماری کبدی و هپاتیت‎ می‌باشد. یا وجود کک مک در روی پوست دال بر کم کاری کبد است. در این موارد می‌بایست به پزشک مراجعه کرد و از درمان‎های سرخود خودداری نمود.

تماس